Asta Rossing

Asta Rossing

Asta Rossing, pasteller 2st 43x36 & mindre

Länk till objektet hos Sikö Auktioner
Sikö Auktioner
2022-12-09 19:00:00
Slutpris
175 SEK

Avslutade auktioner liknande Asta Rossing

Asta Rossing

Asta Rossing

Asta Rossing, pasteller 2st 43x36 & mindre Läs mer...

Sikö Auktioner
2022-12-22
Slutpris
75 SEK
Asta Rossing

Asta Rossing

Asta Rossing, pasteller 2st 25,5x35,5 Läs mer...

Sikö Auktioner
2022-12-08
Slutpris
200 SEK
Asta Rossing

Asta Rossing

Asta Rossing, pasteller 3st 27x38,5 & mindre Läs mer...

Sikö Auktioner
2022-12-08
Slutpris
500 SEK
Asta Nielsen To kompositioner i blåt 2

Asta Nielsen: To kompositioner i blåt (2)

Olie på lærred. Sign. på bagsiden Asta Nielsen 1961 og 1972. Det ene billede fra 1972 har en afskalning. 55 x 70 cm og 55 Läs mer...

Auktionshuset Hørsholm
2023-09-13
Slutpris
650 DKK
Foto af Asta Nielsen som Die Schweigende Muse, med dedikation fra Asta Nielsen

Foto af Asta Nielsen som 'Die Schweigende Muse', m...

Dedikation: Til Niels Andreas med tak og kærlig hilsen fra Asta Nielsen og Christian Theede Läs mer...

Auktionshuset Hørsholm
2021-11-03
Slutpris
325 DKK
Oljemålning, Asta Witkowsky 1905-1968

Oljemålning, Asta Witkowsky (1905-1968)

Asta Witkowsky (1905-1968), Sverige. Signerad, daterad 47, hus. Olja på pannå, 45x38cm, yttermått inklusive ram: 58x50cm. Asta Witkowsky, född Lindholm, svensk målare född i Stockholm Läs mer...

Metropol
2021-10-11
Slutpris
300 SEK
Vas, design Asta

Vas, design: Asta

Vas, design: Asta Strömberg, signerad Strömberg B820, höjd:13,7cm, nagg, något repig Läs mer...

Kaplans Auktioner
2022-12-06
Slutpris
150 SEK
C. Rossing  Co. Snild. Mindre såmaskiner, metal 2

C. Rossing & Co. Snild. Mindre såmaskiner, metal ...

C. Rossing & Co. Snild. Mindre såmaskiner, metal, kan monteres på kosteskaft, L. 10-27 cm. Brugsspor. (2) Läs mer...

Lauritz - Odense
2019-07-01
Slutpris
300 DKK
Babygrind Babydan Asta

Babygrind Babydan Asta

Babygrind Babydan Asta Läs mer...

Sikö Auktioner
2022-10-10
Slutpris
125 SEK
Asta Strömberg, vas, signerad, höjd 20 cm

Asta Strömberg, vas, signerad, höjd 20 cm

Asta Strömberg, vas, signerad, höjd 20 cm, bredd 16 cm, vikt 2,7 kg Läs mer...

Karljohan Auktioner
2022-04-24
Slutpris
120 SEK