Design Eva Bengtsson Specialauktion Keramik
EVA BENGTSSON (född 1955), 2 skålar samt 2 kannor, glaserat stengods, signerade Eva Bengtsson, kannornas höjd ca 17, skålarnas diameter 15 cm. 498704.
Länk till objektet hos Stockholms Auktionsverk750 SEK
Avslutade auktioner liknande Design Eva Bengtsson Specialauktion Keramik
Design Eva Bengtsson Specialauktion Keramik
EVA BENGTSSON (född 1955), fat och skålfat, fatet med dekor av kvinnoansikte, glaserat stengods, signerade Eva Bengtsson, diameter ca 26,5-31,5, skålens höjd 10 cm. 496166. Läs mer...
750 SEK
Figurin Kramande par
Figurin Kramande par Jie Keramik Design: Eva Jarenskog höjd: 28cm bredd: 7,6cm Läs mer...
50 SEK
Figurin Kvinna med
Figurin Kvinna med barn Jie Keramik Design: Eva Jarenskog höjd: 29,4cm bredd: 6,4cm Läs mer...
50 SEK
Design Eva Darpö Specialauktion Keramik
EVA NILSON DARPÖ (samtida), fågel, sandsten, signerad undertill, höjd inkl. sockel och järnrör 45 cm. stjärten med nagg. Läs mer...
1 100 SEK
Design Paul Hoff Specialauktion Keramik
PAUL HOFF (född 1945), urna med lock, Gustavsberg, 1989, glaserat stengods med brunsvart-spräcklig dekor, lock i silverfärgad glasyr, signerad och numrerad 58/150, höjd ca 14 Läs mer...
1 600 SEK
Eva Bengtsson
Eva Bengtsson, vas, keramik, H = 22 Läs mer...
400 SEK
Eva Bengtsson
Eva Bengtsson, skål, keramik, D = 31,5 Läs mer...
550 SEK
Keramik 2 delar
Skål, Eva Bengtsson, stengods samt skulptur i form av hand, Rosenthal. Mindre fläckar. (Höjd 6-37) Läs mer...
550 SEK
KERAMIK. Golftrollet. Jie, design Eva Jarenskog.
Höjd 16cm. *B2 Läs mer...
100 SEK
EVA BENGTSSON, SKÅLFAT
Keramik. Signerat undertill. Diameter 45 cm. Läs mer...
2 800 SEK