Design Eva Darpö Specialauktion Keramik
EVA NILSON DARPÖ (samtida), fågel, sandsten, signerad undertill, höjd inkl. sockel och järnrör 45 cm. stjärten med nagg.
Länk till objektet hos Stockholms Auktionsverk1 100 SEK
Avslutade auktioner liknande Design Eva Darpö Specialauktion Keramik
Skulptur, Eva Darpö (f. 1954)
1 700 SEK
Figurin Kramande par
50 SEK
Figurin Kvinna med
50 SEK
Design Eva Bengtsson Specialauktion Keramik
750 SEK
750 SEK
Eva Darpö, f.1954. Fågel med guldnäbb (dds)
1 200 SEK
Design Paul Hoff Specialauktion Keramik
1 600 SEK
KERAMIK. Golftrollet. Jie, design Eva Jarenskog.
Höjd 16cm. *B2 Läs mer...
100 SEK
Design Igor Chartjenko Specialauktion Keramik
700 SEK
Design Lisa Larson Specialauktion Keramik
6 200 SEK