Design Paul Hoff Specialauktion Keramik
PAUL HOFF (född 1945), urna med lock, Gustavsberg, 1989, glaserat stengods med brunsvart-spräcklig dekor, lock i silverfärgad glasyr, signerad och numrerad 58/150, höjd ca 14 cm utan lock. 756363.
Länk till objektet hos Stockholms Auktionsverk1 600 SEK
Avslutade auktioner liknande Design Paul Hoff Specialauktion Keramik
Skulpturer, 2 st. Keramik
350 SEK
Ripa keramik Paul Hoff Gustavsberg
670 SEK
Figurin
500 SEK
Vettar
400 SEK
100 SEK
5 000 SEK
Paul Hoff, Gustavsberg, ejdrar i keramik, 2st
200 SEK
22 000 SEK
3 000 SEK
Paul Hoff, Gustavsberg, 'Ejder' i keramik
200 SEK