ASTA STRÖMBERG, konstglas, signerad
Höjd 13 cm.
Länk till objektet hos Södersens Auktionshus325 SEK
Avslutade auktioner liknande ASTA STRÖMBERG, konstglas, signerad
Vas, design: Asta
Vas, design: Asta Strömberg, signerad Strömberg B820, höjd:13,7cm, nagg, något repig Läs mer...
150 SEK
Asta Strömberg, vas, signerad, höjd 20 cm
Asta Strömberg, vas, signerad, höjd 20 cm, bredd 16 cm, vikt 2,7 kg Läs mer...
120 SEK
Asta Strömberg, skål, Strömbergshyttan, signera...
Asta Strömberg, skål, Strömbergshyttan, blått underfång, innefattade bubblor, signerad, "T422" Läs mer...
140 SEK
Asta Strömberg
Asta Strömberg glasvas, Strömbergshyttan, Signerad, 1960-tal, H=30 Läs mer...
100 SEK
2 vaser Nils Landberg och Asta Strömberg
ASTA STRÖMBERG & NILS LANDBERG, vas och tulpanglas, Strömbergshyttan och Orrefors-Sandvik, blåtonat och gråtonat glas, vasen med graverad dekor av flicka och fågel på kvist, Läs mer...
1 400 SEK
ASTA STRÖMBERG, VASER, TVÅ ST
Konstglas. Diamant, Strömbergshyttan. Signerade undertill. Höjd 8,5 och 10 cm. Läs mer...
1 400 SEK
Asta Strömberg vas
ASTA STRÖMBERG, "Prisma", vas, Strömbergshyttan, svagt böåtonad glasmassa, fasettslipad dekor, signerad Strömberg, höjd 27,5 cm. 712368. Läs mer...
750 SEK
Vas, 'Sputnik', Strömbergshyttan, Asta Strömberg...
Signerad: Strömbergshyttan B895, Höjd 44cm, Mynningsdiameter 3cm, Bottendiameter 5,5cm, Ok skick. Läs mer...
375 SEK
VASER, TRE ST
Konstglas. Bl.a. Sven Palmquist och Asta Strömberg. En signerad undertill, två osignerade. Höjd 24-36 cm. Läs mer...
700 SEK
Asta Strömberg
Asta Strömberg, vas "Diamant", signerad, höjd 10 cm. Läs mer...
300 SEK