Vas, 'Sputnik', Strömbergshyttan, Asta Strömberg, 1900-talets andra del.
Signerad: Strömbergshyttan B895, Höjd 44cm, Mynningsdiameter 3cm, Bottendiameter 5,5cm, Ok skick.
Länk till objektet hos Smålands auktioner375 SEK
Avslutade auktioner liknande Vas, 'Sputnik', Strömbergshyttan, Asta Strömberg, 1900-talets andra del.
Vas,
600 SEK
Asta Strömberg vaser 13 st
8 600 SEK
600 SEK
140 SEK
Vas
550 SEK
2 vaser Nils Landberg och Asta Strömberg
1 400 SEK
Vas, design: Asta
150 SEK
VAS, troligen Asta Strömberg, Strömbergshyttan
2 000 SEK
Asta Strömberg
100 SEK
Vas Diamant Asta Strömberg
850 SEK