Vaser, 'Sputnik', Asta Strömberg, Strömbergshyttan
Ett par, fint skick, signerade. Höjd 36 cm.
Länk till objektet hos Göteborgs Auktionskammare1 000 SEK
Avslutade auktioner liknande Vaser, 'Sputnik', Asta Strömberg, Strömbergshyttan
Asta Strömberg vaser 13 st
ASTA STRÖMBERG, vaser, 13 st, Strömbergshyttan 1950/60-tal, mestadels "Sputnik" underfång i lila, brungult, blågrått och grönt, 7 st signerade Strömberg/Strömbergshyttan och modellnummer, 5 st Läs mer...
8 600 SEK
Vas,
Sputnik, Asta Strömberg, Strömbergshyttan. Höjd: 36 cm. Läs mer...
600 SEK
Vas, 'Sputnik', Strömbergshyttan, Asta Strömberg...
Signerad: Strömbergshyttan B895, Höjd 44cm, Mynningsdiameter 3cm, Bottendiameter 5,5cm, Ok skick. Läs mer...
375 SEK
Asta Strömberg, ljushållare, 'Diamant', Strömbe...
Asta Strömberg, ljushållare, "Diamant", Strömbergshyttan, höjd 9,5 cm, diameter 10 cm, vikt 1,1 kg Läs mer...
600 SEK
Asta Strömberg, skål, Strömbergshyttan, signera...
Asta Strömberg, skål, Strömbergshyttan, blått underfång, innefattade bubblor, signerad, "T422" Läs mer...
140 SEK
2 vaser Nils Landberg och Asta Strömberg
ASTA STRÖMBERG & NILS LANDBERG, vas och tulpanglas, Strömbergshyttan och Orrefors-Sandvik, blåtonat och gråtonat glas, vasen med graverad dekor av flicka och fågel på kvist, Läs mer...
1 400 SEK
Gunnar Nylund vaser
GUNNAR NYLUND / ASTA STRÖMBERG, vaser 8 st, Strömbergshyttan 1950-60-tal, underfång i lila, brungult, blågrått och grönt, en i klarglas, 4 st signerade Strömberg/Strömbergshyttan och Läs mer...
5 800 SEK
Asta Strömberg vaser
ASTA STRÖMBERG, vaser, 2 st, Strömbergshyttan, svagt blåtonad glasmassa, signerade Strömberg, höjd 15 respektive 28 cm. 712369. Läs mer...
1 600 SEK
Asta Strömberg
Asta Strömberg glasvas, Strömbergshyttan, Signerad, 1960-tal, H=30 Läs mer...
100 SEK
Asta Strömberg, vaser, 2 st, signerade, h 21 cm o...
Asta Strömberg, vaser, 2 st, signerade, h 21 cm och 14,5 cm, vikt 1,2 kg och 0,7 kg Läs mer...
450 SEK