Lot med smycken och ädelstenar 16

Lot med smycken och ädelstenar (16)

Sex halsband i form av silverstavar varvat med ädelstenar. Stämplade 835, S samt kattfot. Längd ca 48,0 cm. Ett kort silverhalsband med ametister. Ett armband med olika ädelstenar.Längd ca 19,0 cm. Åtta rader med olika ädelstenar. Oanvänt.

Lauritz - SE, Helsingborg, Garnisonsg.
2010-11-02 17:34:00
Slutpris
725 SEK

Avslutade auktioner liknande Lot med smycken och ädelstenar (16)

SCARF, CARTIER, 100

SCARF, CARTIER, 100%

Kaplans Auktioner
2022-11-03
Slutpris
1 100 SEK
Samling Smycken Tennbroderi 1900-tal 6 delar

Samling Smycken Tennbroderi 1900-tal (6 delar)

Norrlands Auktionsverk
2022-02-24
Slutpris
700 SEK
PARTI  LOT. Smycken, en viss del silver.

PARTI / LOT. Smycken, en viss del silver.

*M Läs mer...

Västerviks Auktionsbyrå
2021-01-03
Slutpris
350 SEK
Lot med smycken, spännen och sigill 9

Lot med smycken, spännen och sigill (9)

2016-10-05
Slutpris
1 550 SEK
Lot med smycken, bl.a. 6

Lot med smycken, bl.a. (6)

2016-10-13
Slutpris
300 SEK
Lot med smycken och delar 7

Lot med smycken och delar (7)

2016-06-08
Slutpris
750 SEK
Lot med smycken och delar 7 Denna vara har satts till omförsäljning under nytt varunummer4278057

2016-05-01
Slutpris
1 600 SEK
Lot med smycken 5

Lot med smycken (5)

2015-10-20
Slutpris
875 SEK
Lot med smycken 12

Lot med smycken (12)

2017-03-15
Slutpris
1 600 SEK
Lot smycken, Tiffany Notes, 3 delar 3 Denna vara har satts till omförsäljning under nytt varunummer4011936

2015-10-09
Slutpris
1 850 SEK