Lot med smycken (12)
Lot med silversmycken. Armband och hänge, nordiskt emaljarbete på silver. Armbandets längd ca 19 cm. Armband filigranarbete. Längd ca 19 cm. Runt hänge i silver. Genombruten dekor av Diana med hind. Stämplad: Sporrong & Co. Diameter ca 3,5 cm. Blomsterbrosch i silver med markasiter. Ett par manschettknappar i 835 silver med monogram. Två hänge i form av kors, det ena prytt med turkoser. Hänge med markasiter och rosa fasetterad sten. Längd ca 4,3 cm. Silverhänge med vita glasstenar. Längd ca 5,5 cm. Stämplad S samt importstämpel. Kedja i 830 silver, längd ca 62 cm. (12)
1 600 SEK
Avslutade auktioner liknande Lot med smycken (12)
Samling Smycken Tennbroderi 1900-tal (6 delar)
700 SEK
Smycken
400 SEK
Smycken
450 SEK
Smycken
1 300 SEK
Smycken
Smycken ett parti Läs mer...
1 100 SEK
Smycken
900 SEK
Smycken
950 SEK
Smycken
450 SEK
Smycken
450 SEK
Smycken
650 SEK