Lot med smycken (5)
Lot med smycken. Ett örhänge Georg Jensen, modell Daisy i svart emalj och förgyllt silver. Diam. ca 11 mm. Ring i 18K tvåfärgat guld med 6 mindre diamanter. Ringstr. ca 16,75 mm/53. Ring i 18K guld med ovalfasetterad blå sten. Ringstr. ca 16,25 mm/51. Hjärtehänge i 18K guld. Hänge med liten pärla i 18K guld, förgylld kedja medföljer. Total vikt för smycken i 18K ca 6,6 gr.
875 SEK
Avslutade auktioner liknande Lot med smycken (5)
Samling Smycken Tennbroderi 1900-tal (6 delar)
700 SEK
Smycken
400 SEK
Smycken
450 SEK
Smycken
1 300 SEK
Smycken
Smycken ett parti Läs mer...
1 100 SEK
Smycken
900 SEK
Smycken
950 SEK
Smycken
450 SEK
Smycken
450 SEK
Smycken
650 SEK