Specialauktion Allmoge skåp

Specialauktion Allmoge skåp

SKÅP, Hälsingland, Järvsö, 1800-talets början, polykromt bemålat, dekor av blomsterbukett samt molnformationer, invändigt med två hyllplan, höjd ca 97 94x32 cm. Slitage, lås saknas.

Länk till objektet hos Stockholms Auktionsverk
Slutpris
5 200 SEK

Avslutade auktioner liknande Specialauktion Allmoge skåp