Specialauktion Allmoge skåp

Specialauktion Allmoge skåp

SKÅP, Jämtland, 1800-tal, sk storschskåp, blåmålat med marmorerade detaljer, dörrspeglarna med polykrom dekor av blommor, märkt och daterat AOD 1864, med låda, inrett med skedhylla, höjd ca 180, 115x35 cm, nyckel finns att avhämta vid Utlämningen. Bruksslitage.

Länk till objektet hos Stockholms Auktionsverk
2017-11-06 00:00:00
Slutpris
20 000 SEK

Avslutade auktioner liknande Specialauktion Allmoge skåp