Specialauktion Allmoge vril

Specialauktion Allmoge vril

VRIL, furu, undertill märkt med årtalet 1723 IIS, spår av äldre lagningar (klämmor), höjd ca 13, längd 40 cm. Sprickor.

Länk till objektet hos Stockholms Auktionsverk
Slutpris
3 200 SEK

Avslutade auktioner liknande Specialauktion Allmoge vril

VRIL, skål, allmoge, 1800-tal

VRIL, skål, allmoge, 1800-tal

Olséns Auktioner
2022-10-14
Slutpris
3 200 SEK
Supkopp, allmoge, 1800-tal

Supkopp, allmoge, 1800-tal

Dalarnas Auktionsbyrå AB
2021-04-05
Slutpris
450 SEK
Supkopp, allmoge, 1800-tal

Supkopp, allmoge, 1800-tal

Dalarnas Auktionsbyrå AB
2021-04-05
Slutpris
2 600 SEK
Ölgås, allmoge, 1700-tal

Ölgås, allmoge, 1700-tal

Dalarnas Auktionsbyrå AB
2021-01-31
Slutpris
6 600 SEK
Mjölkskopa, allmoge, 171800-tal

Mjölkskopa, allmoge, 17/1800-tal

Dalarnas Auktionsbyrå AB
2020-12-06
Slutpris
2 600 SEK
Supkopp, allmoge, daterad 1896

Dalarnas Auktionsbyrå AB
2019-11-10
Slutpris
900 SEK
Tema allmoge vril

Tema allmoge vril

2016-10-20
Slutpris
3 200 SEK
Specialauktion Allmoge Golvur

Specialauktion Allmoge Golvur

2017-10-16
Slutpris
1 200 SEK
Specialauktion Allmoge slagbord

2017-10-16
Slutpris
4 200 SEK
Specialauktion Allmoge bockbord

2017-10-16
Slutpris
6 400 SEK