Specialauktion Allmoge vril
VRIL, furu, undertill märkt med årtalet 1723 IIS, spår av äldre lagningar (klämmor), höjd ca 13, längd 40 cm. Sprickor.
Länk till objektet hos Stockholms Auktionsverk3 200 SEK
Avslutade auktioner liknande Specialauktion Allmoge vril
VRIL, skål, allmoge, 1800-tal
3 200 SEK
Supkopp, allmoge, 1800-tal
450 SEK
Supkopp, allmoge, 1800-tal
2 600 SEK
Ölgås, allmoge, 1700-tal
6 600 SEK
Mjölkskopa, allmoge, 17/1800-tal
2 600 SEK
Supkopp, allmoge, daterad 1896
900 SEK
Tema allmoge vril
3 200 SEK
Specialauktion Allmoge Golvur
1 200 SEK
Specialauktion Allmoge slagbord
4 200 SEK
Specialauktion Allmoge bockbord
6 400 SEK