Specialauktion Allmoge täcke

Specialauktion Allmoge täcke

TÄCKE, Dalarna/ Hälsingland, 1800-talets första hälft, rosengång i polykroma förger, bakstycke i naturfärgat och brunt fårskinn, ca 175x130 cm. Bruksslitage, smärre skador.

Länk till objektet hos Stockholms Auktionsverk
Slutpris
500 SEK

Avslutade auktioner liknande Specialauktion Allmoge täcke