Specialauktion Allmoge täcke
TÄCKE, Dalarna/ Hälsingland, 1800-talets första hälft, rosengång i polykroma förger, bakstycke i naturfärgat och brunt fårskinn, ca 175x130 cm. Bruksslitage, smärre skador.
Länk till objektet hos Stockholms Auktionsverk500 SEK
Avslutade auktioner liknande Specialauktion Allmoge täcke
Specialauktion Allmoge täcke
550 SEK
Specialauktion Allmoge täcke
850 SEK