Specialauktion Allmoge täcke
TÄCKE, Dalarna/ Hälsingland, 1800-talets första hälft, rosengång i polykroma förger, bakstycke i naturfärgat fårskinn, ca 195x120 cm. Bruksslitage, skador.
Länk till objektet hos Stockholms Auktionsverk850 SEK
Avslutade auktioner liknande Specialauktion Allmoge täcke
Specialauktion Allmoge täcke
550 SEK
Specialauktion Allmoge täcke
500 SEK