ASTA STRÖMBERG, vas, Strömbergshyttan.
Signerad. Diameter 13 cm, höjd 13 cm.
Länk till objektet hos Södersens Auktionshus450 SEK
Avslutade auktioner liknande ASTA STRÖMBERG, vas, Strömbergshyttan.
Asta Strömberg, ljushållare, 'Diamant', Strömbe...
Asta Strömberg, ljushållare, "Diamant", Strömbergshyttan, höjd 9,5 cm, diameter 10 cm, vikt 1,1 kg Läs mer...
600 SEK
Asta Strömberg, skål, Strömbergshyttan, signera...
Asta Strömberg, skål, Strömbergshyttan, blått underfång, innefattade bubblor, signerad, "T422" Läs mer...
140 SEK
2 vaser Nils Landberg och Asta Strömberg
ASTA STRÖMBERG & NILS LANDBERG, vas och tulpanglas, Strömbergshyttan och Orrefors-Sandvik, blåtonat och gråtonat glas, vasen med graverad dekor av flicka och fågel på kvist, Läs mer...
1 400 SEK
Asta Strömberg vaser 13 st
ASTA STRÖMBERG, vaser, 13 st, Strömbergshyttan 1950/60-tal, mestadels "Sputnik" underfång i lila, brungult, blågrått och grönt, 7 st signerade Strömberg/Strömbergshyttan och modellnummer, 5 st Läs mer...
8 600 SEK
Vas, 'Sputnik', Strömbergshyttan, Asta Strömberg...
Signerad: Strömbergshyttan B895, Höjd 44cm, Mynningsdiameter 3cm, Bottendiameter 5,5cm, Ok skick. Läs mer...
375 SEK
Vas,
Sputnik, Asta Strömberg, Strömbergshyttan. Höjd: 36 cm. Läs mer...
600 SEK
Vas
Vas "Diamant" Asta Strömberg, Strömbergshyttan, 1900-talets andra hälft, underfång med fasettslipad dekor, höjd 16 cm, osignerad Läs mer...
550 SEK
Asta Strömberg vas
ASTA STRÖMBERG, "Prisma", vas, Strömbergshyttan, svagt böåtonad glasmassa, fasettslipad dekor, signerad Strömberg, höjd 27,5 cm. 712368. Läs mer...
750 SEK
Vas Diamant Asta Strömberg
ASTA STRÖMBERG, "Diamant", vas, Strömbergshyttan, fasettslipad blåtonad glasmassa, undertill märkt Stömberg B900, höjd ca 22 cm. 771915. Läs mer...
850 SEK
VAS, troligen Asta Strömberg, Strömbergshyttan
Signerade Strömberg B940. Höjd 26 cm. Läs mer...
2 000 SEK