Lot med Smycken i 18K guld, 5 st.
Brosch med rörligt dropphänge. Filigranarbete i form av hänge med oval orange sten. Brosch i filigranarbete med turkoser. Vit sten i "bur" med kedja. Kedjelängd ca 58 cm. Litet hjärtehänge med namngravyr. Total vikt ca 17,1 gr.
Länk till objektet hos Helsingborgs Auktionsverk2 800 SEK
Avslutade auktioner liknande Lot med Smycken i 18K guld, 5 st.
Smycken
550 SEK
Samling smycken 14K & 18K Guld (5st)
2 400 SEK
Smycken
1 200 SEK
Samling Smycken Tennbroderi 1900-tal (6 delar)
700 SEK
Smycken
2 000 SEK
Samling smycken 18K Guld 1900-tal (9st)
Samling blandade smycken tillverkade av 18K Guld. Stämplade. Total vikt: 7,18 gram Konditionsrapport: Repor & bruksslitage, Inga övriga anmärkningar. -------------------------- Collection of jewelery 18K Gold Läs mer...
2 400 SEK
Smycken/delar
200 SEK
Delar
2 100 SEK
Samling smycken 18K Guld 1900-tal (8st)
3 000 SEK
PARTI CAMÉSMYCKEN
2 600 SEK