67045. AUKTIONSKATALOGER, 19 st, Uppsala Auktionskammare.
Slitage.
Länk till objektet hos Bukowskis market - Göteborg400 SEK
Avslutade auktioner liknande 67045. AUKTIONSKATALOGER, 19 st, Uppsala Auktionskammare.
Penselvas, Kina, 1800-tal
2 100 SEK
Carl Kylberg (1878-1952)
215 000 SEK
Lennart Jirlow (1936–2020)
210 000 SEK
1 000 SEK
Bibliografi och bokväsen, 22 vol.
BIBLIOGRAFI OCH BOKVÄSEN (22). Parti omfattande: SETTERWALL m. fl. (red.). Svensk historisk bibliografi [1771-1975]. Uppsala, 1937/Stockholm, 1907-88 (blandat inbundna och häftade, delvis nötta, 8 volymer), Läs mer...
1 400 SEK
AUKTIONSKATALOGER, 2000-tal.
400 SEK
Stor samling auktionskataloger, ca 100 st.
Stor samling auktionskataloger, ca 100 st. Stockholms Auktionsverk, Bukowskis, Uppsala Auktionskammare, Crafoords i Lund, Bruun Rasmussen, Göteborgs Auktionsverk, Ebberöds, Falkloos, m.fl. Kataloger från åren 1979 Läs mer...
525 SEK
Gösta Adrian-Nilsson 1952
9 000 SEK
300 SEK
Alfred Wahlnber
4 000 SEK