Stor samling auktionskataloger, ca 100 st.
Stor samling auktionskataloger, ca 100 st. Stockholms Auktionsverk, Bukowskis, Uppsala Auktionskammare, Crafoords i Lund, Bruun Rasmussen, Göteborgs Auktionsverk, Ebberöds, Falkloos, m.fl. Kataloger från åren 1979 - 2004. Ett stort antal slutprislistor medföljer.
525 SEK
Avslutade auktioner liknande Stor samling auktionskataloger, ca 100 st.
Auktionskataloger
Auktionskataloger. Läs mer...
50 SEK
Auktionskataloger, 1990/2000-tal, 7 st
Auktionskataloger, 1990/2000-tal, 7 st Läs mer...
100 SEK
Auktionskataloger
Auktionskataloger Läs mer...
50 SEK
Ivar Kreugers auktionskataloger
Collection Ivar Kreuger. [+] 2:dra konstauktion Ivar Kreuger. Auktionskatalog N:o. 10-11. Stockholm, Svensk-Franska Konstgalleriet, 1932 4:o. 30 x 23 cm. 136; + 120 sid. Illustrerade. Läs mer...
4 500 SEK
Stor samling danske og udenlandske kunstbøger, bl...
Stor samling danske og udenlandske kunstbøger set er bl.a. monografier over Gorm Eriksen, Fritz Syberg, Virtus Schade, Barry Wilmont, Auguste Renoir, bøger om Jens Flemming Läs mer...
350 DKK
Antikavriats- och auktionskataloger, 60 vol.
ANTIKVARIATS- OCH AUKTIONSKATALOGER (60). Parti innehållande bland andra Antikvariatskataloger från Björck & Börjesson (nr. 190, 212, 227, 243, 250, 267, 277, 284, 287, 293, 300, Läs mer...
400 SEK
Auktionskataloger China Guardian Auctions
AUKTIONSKATALOGER, 9 st., China Guardian Auctions Co, 2016, ca 31x23 cm, 27x21 cm. Slitage, veck, något deformerade . Läs mer...
300 SEK
Stor samling konstböcker, auktionskataloger mm
Stor samling konstböcker, auktionskataloger, konsthantverk mm. Ca. 2 - 3 flyttlådor. Läs mer...
375 SEK
Auktionskataloger
AUKTIONSKATALOGER, 54 dlr, varav 26 st Stockholms Auktionsverk kvalitetsauktioner mellan åren 1966-1990, 19 Stockholms Auktionsverk specialauktioner blandat mellan åren 1968-1994, 5 Bukowskis auktionskataloger mellan åren Läs mer...
300 SEK
Auktionskataloger, Christie's & Sotheby's
Läs mer...
50 SEK