Specialauktion Allmoge ljusstake
LJUSSTAKE, 1700-tal, barock, bemålad, skuren dekor, höjd ca 75 cm. Skador.
Länk till objektet hos Stockholms Auktionsverk1 000 SEK
Avslutade auktioner liknande Specialauktion Allmoge ljusstake
Ljusstake
150 SEK
Ljusstake
4 600 SEK
Diverse allmoge, ljusstake, våffeljärn, m.m.
200 SEK
Kaffekvarn
450 SEK
Ljusstake, smidesjärn, allmoge, 18/1900-tal.
2 601 SEK
6 201 SEK
Äldre ljusstake, smide Allmoge
80 SEK
Lysekärring allmoge ljusstake
2 800 SEK
Ljusstake, Keramik
350 SEK
Ljusstake
50 SEK