Specialauktion Allmoge flaska
FLASKA, sannorlikt Gjövik 1830-40-tal, bukig med påklipp av noppor och band, höjd 21 cm. Nagg.
Länk till objektet hos Stockholms Auktionsverk3 200 SEK
Avslutade auktioner liknande Specialauktion Allmoge flaska
Specialauktion Allmoge flaska
1 700 SEK
Parti 6 delar
900 SEK
LAGGADE FLASKA, allmoge, 1800-tal
Höjd 22 cm. Läs mer...
100 SEK
FLASKA, trä, 3 st, Allmoge, Dalarna, 1800 - tal
Gårdvik, Svärdsjö Läs mer...
150 SEK
Allmoge flaska 1700/1800-tal
1 500 SEK
Flaskschatull, allmoge, daterat 1842
1 600 SEK
Parti Allmoge, 8 delar, flaska, skålar m.m.
850 SEK
Allmoge flaska
700 SEK
Allmoge 2 delar, 1800-tal
400 SEK
Allmoge glas
550 SEK