Specialauktion Allmoge vattenkanna
VATTENKANNA, koppar, 17/1800-tal, höjd inkl hantag ca 38 cm. Bucklor, slitage, lagnignar, stag till pipen saknas.
Länk till objektet hos Stockholms Auktionsverk2 000 SEK
Avslutade auktioner liknande Specialauktion Allmoge vattenkanna
Äldre vattenkanna, koppar Allmoge
H 48 Läs mer...
110 SEK
Parti 3 delar
750 SEK
Stig Lindberg ´´Ranka´´ servisdelar
2 800 SEK
Specialauktion Allmoge Golvur
1 200 SEK
Specialauktion Allmoge slagbord
4 200 SEK
Specialauktion Allmoge bockbord
6 400 SEK
Specialauktion Allmoge smycken
1 800 SEK
Specialauktion Allmoge hängskåp
1 700 SEK
Specialauktion Allmoge kista
2 400 SEK
Specialauktion Allmoge hörnskåp
2 400 SEK