Specialauktion Allmoge skänk
SKÄNK, 1800-tal, Jämtland, imitiationsmålad valnöt. med luckor, två fasta hyllplan samt fyra mindre lådor, höjd ca 142 samt 138x57 cm. Bruks- och åldersrelaterat slitage.
Slutpris
1 500 SEK
1 500 SEK