Specialauktion Allmoge skänk
SKÄNK, 1800-talets andra hälft, Jämtland, skiva med sarg, luckor med listspeglar, invändigt delad och med två lådor och två fasta hyllplan, höjd ca 124 samt 120x59 cm. Ena luckan saknar ett gångjärn, bruks- och åldersrelaterat slitage.
Slutpris
2 600 SEK
2 600 SEK