Specialauktion Allmoge skänk

Specialauktion Allmoge skänk

SKÄNK, 1800-talets andra hälft, Jämtland, skiva med sarg, luckor med listspeglar, invändigt delad och med två lådor och två fasta hyllplan, höjd ca 124 samt 120x59 cm. Ena luckan saknar ett gångjärn, bruks- och åldersrelaterat slitage.

Länk till objektet hos Stockholms Auktionsverk
Slutpris
2 600 SEK

Avslutade auktioner liknande Specialauktion Allmoge skänk