Johan Fredrik Isberg Auktionsverket
JOHAN FREDRIK ISBERG (1846-1904): "från Riddarholmen 1901" - Birger Jarls torn och Överkommissariens hus (Gamla Auktionsverket) monogramsignerad, akvarell, ca 15,5x10 cm. Inramad.
Länk till objektet hos Stockholms Auktionsverk2 800 SEK
Avslutade auktioner liknande Johan Fredrik Isberg Auktionsverket
Akvarell, Johan Fredrik Isberg (1846-1904)
Johan Fredrik Isberg (1846-1904), Drottninghuset, Johannesgatan 16. Signerad, numrerad 1902. Akvarell, bildmått: 10x15 cm, yttermått inklusive ram: 24x31. Johan Fredrik Isberg, målare och tecknare och Läs mer...
700 SEK
Akvareller, 3 st
1 500 SEK
Johan Fredrik Isberg
2 600 SEK
200 SEK
1 300 SEK
Johan Fredrik Isberg akvareller 2 st
400 SEK
Johan Fredrik Isberg Karl XII:s torg
2 400 SEK
Johan Fredrik Isberg, Kastellholmen
3 400 SEK
Akvarell
700 SEK
Johan Fredrik Isberg akvarell
800 SEK