Design Hans Hedberg Specialauktion Keramik
HANS HEDBERG (1917-2007), vas, Biot, Frankrike, starkeldsfajans, spräcklig glasyr i grönt, signerad HHg, höjd ca 16 cm. 491914.
Länk till objektet hos Stockholms Auktionsverk2 000 SEK
Avslutade auktioner liknande Design Hans Hedberg Specialauktion Keramik
Design Hans Hedberg Specialauktion Keramik
HANS HEDBERG (1917-2007), vas, ask med lock, Biot, Frankrike, starkeldsfajans, spräcklig glasyr i grönt, signerade HHg, höjd ca 10 resp 7 cm. 491921. Läs mer...
3 000 SEK
Design Hans Hedberg Specialauktion Keramik
HANS HEDBERG (1917-2007), skulptur, Biot, Frankrike, i form av ett ägg, starkeldsfajans, spräcklig glasyr i orange med inslag av grått, signerad HHg, höjd ca Läs mer...
7 200 SEK
Design Hans Hedberg Specialauktion Keramik
HANS HEDBERG (1917-2007), skålar, 2 st, Biot, Frankrike, starkeldsfajans, spräcklig glasyr i brunt resp grönt, signerade HHg, höjd ca 10,5 resp 10 cm. 491843. Läs mer...
3 000 SEK
Design Hans Hedberg Specialauktion Keramik
HANS HEDBERG (1917-2007), vaser, 2 st, Biot, Frankrike, starkeldsfajans, spräcklig glasyr i grönt och turkos, signerade HHg, höjd ca 9 resp 21 cm. 491842. Läs mer...
5 000 SEK
HANS HEDBERG, SKULPTUR
Glaserad keramik. Äpple. Signerat Hhg. Höjd 13 cm. Katalog medföljer. Läs mer...
18 000 SEK
Hans Hedberg
Hans Hedberg, 1917 - 2007, ägg, keramik, signerat, höjd inkl trebent järnställ 10 cm. Läs mer...
5 000 SEK
Design Paul Hoff Specialauktion Keramik
PAUL HOFF (född 1945), urna med lock, Gustavsberg, 1989, glaserat stengods med brunsvart-spräcklig dekor, lock i silverfärgad glasyr, signerad och numrerad 58/150, höjd ca 14 Läs mer...
1 600 SEK
Hans Hedberg Modern keramik och konstglas
HANS HEDBERG (1917-2007), skulptur, Biot, Frankrike, i form av ägg, starkeldsfajans, spräcklig glasyr i turkos och grått, signerad HHg, höjd exkl. järnsockel ca 28 cm. Läs mer...
26 000 SEK
Hans Hedberg Modern keramik och konstglas
HANS HEDBERG (1917-2007), skål, Biot, Frankrike, starkeldsfajans, kvadratisk med rundade hörn, spräcklig glasyr i blått och brått, signerad hhg, höjd ca 7, diameter ca 12 Läs mer...
2 000 SEK
Skulptur keramik Hans Hedberg Sjöborre
HANS HEDBERG, skulptur, Biot, Frankrike, i form av en sjöborre, starkeldsfajans, spräcklig glasyr i orange och grönt, signerad HHg, höjd 12 cm. 568849. Läs mer...
12 500 SEK