Design Inger Persson Specialauktion Keramik
INGER PERSSON (född 1936), 2 väggreliefer, motiv med fågel resp vikingar, Rörstrand, delvis glaserat stengods, märkta Rörstrand IP Ateljé Sweden, ca 23,5x23,5 resp 24x31,5 cm, medföljande två väggreliefer. väggrelief sfärer med nagg.
Länk till objektet hos Stockholms Auktionsverk1 600 SEK
Avslutade auktioner liknande Design Inger Persson Specialauktion Keramik
180 SEK
Inger Persson, vas, keramik, Rörstrand Ateljé
450 SEK
Inger Persson, 'Pop', 3 delar, Rörstrand
550 SEK
Inger Persson
250 SEK
5 200 SEK
2 600 SEK
Inger Persson, vas, keramik, Rörstrand Atelje
H: 16 Läs mer...
75 SEK
Inger Persson Rörstrand "Pop"
1 800 SEK
Parti keramik
1 200 SEK
Monogramsignerad Läs mer...
300 SEK