Lot med guldsmycken (8)
Lot med guldsmycken. 2 par örhänge i 18K guld varav ett par i form av blad med cabochonslipad ametist signerade Stigbert. Båda paren med skruv. Längd ca 2,0 cm. 1 st. hänge i 18K guld i form av rosett och blomma prydd med rektangulär fasetterad safir. Längd ca 3,5 cm. 1 st. ring i 18K guld med glassten, avslag på stenen. Ringstrl. ca 17,0 mm/53½. 1 st. hänge i 18K guld i form av en kvadrat med nio saltvattenspärlor. str. ca 9 x 9 mm. 1 st. Fingerborg, stämplad bl.a. 18K, N7 (1915) samt kattfot. Topp med karneol. Total vikt ca 12 gr. (8)
2 800 SEK
Avslutade auktioner liknande Lot med guldsmycken (8)
Guldsmycken
1 200 SEK
Guldsmycken
1 800 SEK
Guldsmycken
1 300 SEK
Guldsmycken
3 100 SEK
Guldsmycken
3 900 SEK
Guldsmycken
2 200 SEK
Lot med guldsmycken (5)
575 SEK
Guldsmycken
1 500 SEK
Lot med guldsmycken i 18K guld (4)
2 800 SEK
Lot med guldsmycken i 18K guld (5)
4 100 SEK