VAS "SPUTNIK" Asta Strömberg, Strömbergshyttan, 1960-tal.
grönt underfång, osignerad, etikett finns. n höjd 21 cm. n
Länk till objektet hos Kalmar Auktionsverk AB800 SEK
Avslutade auktioner liknande VAS "SPUTNIK" Asta Strömberg, Strömbergshyttan, 1960-tal.
Vas,
600 SEK
375 SEK
Asta Strömberg vaser 13 st
8 600 SEK
600 SEK
140 SEK
Vas
550 SEK
2 vaser Nils Landberg och Asta Strömberg
1 400 SEK
Vas, design: Asta
150 SEK
VAS, troligen Asta Strömberg, Strömbergshyttan
2 000 SEK
Asta Strömberg
100 SEK