Lot sølv- og guldsmykker 10

Lot sølv- og guldsmykker (10)

Lot smykker bestående af: Armbånd i moderne design udført i Sterlingsølv, stemplet N. E. From, Længde: ca. 13 cm. Vægt: ca. 28 gr. Leddelt armbånd med tilhørende øreclips udført i Sterlingsølv prydet med fluorescerende sten. L: ca. 20.5 cm., H: ca. 15 mm., en ring udført i 14 kt. guld prydet med en facetslebet pink safir, ringstr. 18.5/58, tre ringe udført i 14 kt. guld, med inskription, ringstr. 21/66, 58.5/18.75, 18/57 og et sæt ørestikker. Fremstår med brugsspor. (10)

Lauritz - DK, Herning, Engdahlsvej
2011-11-15 18:42:45
Slutpris
900 DKK

Inga auktioner liknande Lot sølv- og guldsmykker (10) hittades.