Lot med guldsmycken 6

Lot med guldsmycken (6)

Lot med guldsmycken. Armband i 18 kt guld, lås med dubbla säkerhetshaspar. Längd ca 17,0 cm. Bredd ca 0,5 cm. Stämplad: SSA, 18 K, kattfot samt Q9 (1966). Guldarmband i 18 kt guld med nio berlocker. Bl.a tro,hopp och kärlek, hästsko, nyckel, studentmössa och fyrklöver. Längd ca 18,0 cm. Berlock i form av fyrklöver med liten röd rubin samt hänge iform av två sammanflätade hjärtan i 18 kt guld. Ring med tre vita stenar, stämplad 18 K, GF samt kattfot. Ringst. ca 18,0 mm/56½. Ring i 18 kt guld med sten. Stämplad 18 K, kattfot, GD&Co samt C8 (1929). St 18,0 mm/56½ Total vikt ca 19,1 gr (6)

Lauritz - SE, Helsingborg, Garnisonsg.
2011-10-05 10:57:00
Slutpris
3 800 SEK

Avslutade auktioner liknande Lot med guldsmycken (6)

Guldsmycken

Guldsmycken

Sikö Auktioner
2023-12-12
Slutpris
1 200 SEK
Guldsmycken

Guldsmycken

Sikö Auktioner
2023-12-01
Slutpris
1 800 SEK
Guldsmycken

Guldsmycken

Sikö Auktioner
2023-10-19
Slutpris
1 300 SEK
Guldsmycken

Guldsmycken

Sikö Auktioner
2023-09-05
Slutpris
3 100 SEK
Guldsmycken

Guldsmycken

Sikö Auktioner
2023-08-17
Slutpris
3 900 SEK
Guldsmycken

Guldsmycken

Sikö Auktioner
2023-06-21
Slutpris
2 200 SEK
Lot med guldsmycken 5

Lot med guldsmycken (5)

2017-03-08
Slutpris
575 SEK
Guldsmycken

Guldsmycken

Sikö Auktioner
2023-04-01
Slutpris
1 500 SEK
Lot med guldsmycken i 18K guld 4

Lot med guldsmycken i 18K guld (4)

2016-11-29
Slutpris
2 800 SEK
Lot med guldsmycken i 18K guld 5

Lot med guldsmycken i 18K guld (5)

2016-11-07
Slutpris
4 100 SEK