Kråsnål 18 k guld, Sportauktion
KRÅSNÅL, 18 k guld, troligen England 1800-talets slut, ostämplad, rund essexkristall med dekor av jockey och häst, diameter 1,8 cm, total vikt ca 5,9 g, etui märkt "Charles Halet, Bijoutier Joaillier, 4 Rue de la Colline, Bruxelles"
Länk till objektet hos http://www.stadsauktion.sehttp://www.stadsauktion.se
2016-02-27 21:59:00
Slutpris
1 500 SEK
1 500 SEK