Kråsnål 18 k guld, Sportauktion

KRÅSNÅL, 18 k guld, troligen England 1800-talets slut, ostämplad, rund essexkristall med dekor av jockey och häst, diameter 1,8 cm, total vikt ca 5,9 g, etui märkt "Charles Halet, Bijoutier Joaillier, 4 Rue de la Colline, Bruxelles". Nål omfäst och något sned, kristall med smärre repor.

Länk till objektet hos Stockholms Auktionsverk
2016-03-21 00:00:00
Slutpris
1 800 SEK

Avslutade auktioner liknande Kråsnål 18 k guld, Sportauktion