Lot med Granathalscollier, silverhänge samt två caméer 4

Lot med Granathalscollier, silverhänge samt två caméer (4)

Lot med Granathalscollier, silverhänge samt två camé hänge. Förgyld halscollier med granater. Längd ca 42 cm. Silver hänge i form av en blomma med lila sten i mitten. Stämplad 830, S och kattfot. St. ca 4 x 3 cm. Två ostämplade caméer med filigran ram. En spricka på den ena camén. Den förgylda camén har ögla för kedja. St. ca 3,2 x 2 cm resp 3,5 x 2,5 cm. (4)

Lauritz - SE, Helsingborg, Garnisonsg.
2011-02-15 18:48:00
Slutpris
500 SEK

Inga auktioner liknande Lot med Granathalscollier, silverhänge samt två caméer (4) hittades.