Lot med silversmycken (5)
Halsring, armband och hänge med kedja i sterling silver, finsk design. Halsring med trekantig smyckesten. St. ca 14,5 x 12,5 cm. Armband med trekantig smyckesten. St. ca 6,5 x 6,0 cm. Hänge med rektangulär smyckesten samt kedja. Längd på kedja ca 50,0 cm. Stämplade: 925 samt Finland. Bred handmade armring i sterlingsilver. Stämplad bl.a. 925, SAN (Albrechtssons Guldsmedsaffär i Lund), handmade, P9 och kattfot. Bredd ca 3,0 cm. St. ca 5,5 x 5,0 cm. Ring i sterling silver med sex cabochnslipade ädelstenar i olika storlek.. Ringst. ca 17,25 mm/54. (5)
525 SEK
Avslutade auktioner liknande Lot med silversmycken (5)
Lot med silversmycken bl.a. Finn Feeling (8)
1 700 SEK
Silversmycken
400 SEK
Silversmycken
400 SEK
Silversmycken
800 SEK
Silversmycken
250 SEK
Silversmycken
450 SEK
Silversmycken
Silversmycken 49 g Läs mer...
900 SEK
Silversmycken
75 SEK
Silversmycken
600 SEK
Silversmycken
450 SEK