ESKIL NORDELL,. Bonnauktion, färglito. sign.

Vinterbild med auktionsvisning. 40X 50 cm. HC. Konditionsrapport: Inga anmärkningar.Följerätt Nej

Länk till objektet hos Gomér & Andersson
Gomér & Andersson
2012-10-10 15:30:00
Slutpris
600 SEK

Avslutade auktioner liknande ESKIL NORDELL,. Bonnauktion, färglito. sign.

Tavla färglitografi sign Eskil Nordell 112260

Tavla färglitografi sign Eskil Nordell 112/260

83 x 43 cm Läs mer...

Eskilstuna Auktionsverk
2019-10-06
Slutpris
175 SEK
Tavla färglitografi sign Eskil Nordell 7260

Tavla färglitografi sign Eskil Nordell 7/260

70 x 46 cm Läs mer...

Eskilstuna Auktionsverk
2019-11-03
Slutpris
425 SEK

Gomér & Andersson
2012-10-10
Slutpris
600 SEK
ESKIL NORDELL. blandteknik, sign.

Göteborgs Auktionsverk
2016-11-12
Slutpris
350 SEK
Eskil Nordell, f 1921 BUS olja på pannå.

Eskil Nordell, f 1921 (BUS) olja på pannå.

Lauritz - SE, Norrköping, Finspångsv.
2012-04-19
Slutpris
325 SEK
356539. ESKIL NORDELL, olja på duk, sign och otydl dat.

Bukowskis market
2012-10-07
Slutpris
450 SEK
356535. ESKIL NORDELL, olja på pannå, sign och dat 52.

Bukowskis market
2012-10-07
Slutpris
300 SEK
356544. ESKIL NORDELL, blandteknik, sign och dat -51.

Bygata. 40 x 50. Läs mer...

Bukowskis market
2012-10-08
Slutpris
1 000 SEK
ESKIL NORDELL. Regnväderskväll, Paris, olja på duk, sign.

Gomér & Andersson
2012-10-08
Slutpris
3 000 SEK

Gomér & Andersson
2012-10-08
Slutpris
3 000 SEK