Div. auktionskataloger (ca. 170)
Div. auktionskataloger. Heraf bl.a. Kunsthallen i perioden 1943-1988. Winkel & Magnussen, kataloger over Greve J.L. Moltkes og generaldirektør Ole Olsens samlinger. Arne Bruun Rasmussen, heriblandt 1. kunstkatalog okt. 1948 samt mange specialkataloger. Nellemann & Thomsen. Se liste.
350 DKK
Avslutade auktioner liknande Div. auktionskataloger (ca. 170)
Auktionskataloger
Auktionskataloger. Läs mer...
50 SEK
Auktionskataloger, 1990/2000-tal, 7 st
Auktionskataloger, 1990/2000-tal, 7 st Läs mer...
100 SEK
Auktionskataloger
Auktionskataloger Läs mer...
50 SEK
Ivar Kreugers auktionskataloger
Collection Ivar Kreuger. [+] 2:dra konstauktion Ivar Kreuger. Auktionskatalog N:o. 10-11. Stockholm, Svensk-Franska Konstgalleriet, 1932 4:o. 30 x 23 cm. 136; + 120 sid. Illustrerade. Läs mer...
4 500 SEK
Antikavriats- och auktionskataloger, 60 vol.
ANTIKVARIATS- OCH AUKTIONSKATALOGER (60). Parti innehållande bland andra Antikvariatskataloger från Björck & Börjesson (nr. 190, 212, 227, 243, 250, 267, 277, 284, 287, 293, 300, Läs mer...
400 SEK
Auktionskataloger China Guardian Auctions
AUKTIONSKATALOGER, 9 st., China Guardian Auctions Co, 2016, ca 31x23 cm, 27x21 cm. Slitage, veck, något deformerade . Läs mer...
300 SEK
Auktionskataloger
AUKTIONSKATALOGER, 54 dlr, varav 26 st Stockholms Auktionsverk kvalitetsauktioner mellan åren 1966-1990, 19 Stockholms Auktionsverk specialauktioner blandat mellan åren 1968-1994, 5 Bukowskis auktionskataloger mellan åren Läs mer...
300 SEK
Auktionskataloger, Christie's & Sotheby's
Läs mer...
50 SEK
Div. faglitteratur, magasiner samt auktionskatalog...
En større samling faglitteratur på dansk, tysk og engelsk om kunst, sølvtøj og antikviteter mm. Titler som "Kunstskatte i Danmark", "The English tradition in Design" Läs mer...
300 DKK
Auktionskataloger
Auktionskataloger, Bukowskis + konstböcker, 7 flyttlådor Läs mer...
300 SEK