Avslutade auktioner liknande Tamburmajor rostfritt auktion
![290726. TAMBURMAJOR, 1930-tal.](https://d2mpxrrcad19ou.cloudfront.net/item_images/290726/7944200_object.jpg)
290726. TAMBURMAJOR, 1930-tal.
Gjutjärn, rostfritt stål och aluminium. H 196. Läs mer...
2 400 SEK
![Tamburmajor med paraplyställ, Zack](https://bilder.xn--vadrdenvrd-s5af.se/1486424-tamburmajor-med-paraplystall-zack_300.jpg)
Tamburmajor med paraplyställ, Zack
Tamburmajor / klädhängare med paraplyställ, borstat rostfritt stål. Senare tillverkning. H: 165 cm, bottenplatta: 32x32 cm. Tillverkad för Zack. Minimalt slitage. Läs mer...
1 600 SEK
![TAMBURMAJOR, proveniens F10 Ängelholm, 1950-60 tal.](https://bilder.xn--vadrdenvrd-s5af.se/4539806-tamburmajor-proveniens-f10-ngelholm-1950-60_300.jpg)
TAMBURMAJOR, proveniens F10 Ängelholm, 1950-60 ta...
Aluminium, rostfritt stål, höjd 178 cm. Läs mer...
1 600 SEK
![Busk Hertzog, Wishbone Tamburmajor i vitt och polerat rostfritt stål](https://bilder.xn--vadrdenvrd-s5af.se/1738225-busk-hertzog-wishbone-tamburmajor-i_300.jpg)
Busk Hertzog, Wishbone Tamburmajor i vitt och pole...
Busk Hertzog, Tamburmajor i vitt och polerat rostfritt stål. Designad av Busk Herzog. Mottagare av red dot design award 2008. Höjd 175 cm, diameter golvplatta Läs mer...
1 200 SEK
![Tamburmajor](https://bilder.xn--vadrdenvrd-s5af.se/390887-tamburmajor-nr-237626_300.jpg)
Tamburmajor
Tamburmajor trä o rostfritt Läs mer...
400 SEK
![Tamburmajor](https://bilder.xn--vadrdenvrd-s5af.se/533790-tamburmajor-nr-94463_300.jpg)
Tamburmajor
tamburmajor rostfritt h=180 Läs mer...
350 SEK
![TAMBURMAJOR](https://bilder.xn--vadrdenvrd-s5af.se/22839-tamburmajor_300.jpg)
TAMBURMAJOR
Borstat rostfritt stål. Modern design, samtida tillverkning. Inköpt på Inredningsgalleriet, Helsingborg. Höjd 171 cm. Smärre repor och märken. Läs mer...
300 SEK
![Tamburmajor, Zack](https://bilder.xn--vadrdenvrd-s5af.se/23329-tamburmajor-zack_300.jpg)
Tamburmajor, Zack
Med paraplyställ, borstat rostfritt stål, smärre bruksslitage, höjd ca 170 cm. Läs mer...
200 SEK
![Tamburmajor Zack](https://bilder.xn--vadrdenvrd-s5af.se/8307-tamburmajor-zack_300.jpg)
Tamburmajor 'Zack'
Med paraplyhållare, rostfritt stål, höjd 180 cm, fint skick Läs mer...
175 SEK
![Tamburmajor](https://bilder.xn--vadrdenvrd-s5af.se/235169-tamburmajor-nr-394017_300.jpg)
Tamburmajor
Tamburmajor, lackad plåt, rostfritt. H= 127 cm. Läs mer...
50 SEK