Avslutade auktioner liknande Jönköpings auktion
Spegellampetter, 1 par, gustavianska
46 000 SEK
SPEGELLAMPETTER
40 000 SEK
KAVALLERIPISTOL MED FLINTLÅS
36 000 SEK
Spegellampetter, 1700-talets andra hälft
SPEGELLAMPETTER, två par snarlika, senbarock, för vardera ett ljus, en signerad ANS (Anders Nordström, spegelmakare i Jönköping 1756-1775/79), samt med Jönköpings hallstämpel, kvicksilverfolierade glas med Läs mer...
36 000 SEK
FLINTLÅSPISTOL
28 000 SEK
INGA-MI VARNEUS RYDGREN, MATTA
20 000 SEK
Matta rölakan 1950-tal
17 500 SEK
INGRID WELANDER, MATTA
17 000 SEK
Spegel gustaviansk
17 000 SEK
Klassisk spegel sengustaviansk Niklas Falkengran
SPEGEL, sengustaviansk, av Niclas Falkengren (spegelfabrikör och bildhuggare i Jönköping 1775-1813), signerad NFG, Jönköpings hallstämpel, delvis träskuren dekor, delvis i pastellage, förgylld med polerat och Läs mer...
13 000 SEK