Avslutade auktioner liknande Jönköpings auktion

Ingrid Welander, matta, rölakan, Jönköpings läns hemslöjd, signerad JLH IW, ca 240 x 160 cm.

Bukowskis
2023-09-05
Slutpris
10 000 SEK
Jönköpings Historia

Jönköpings Historia

Sikö Auktioner
2023-05-19
Slutpris
50 SEK
Torgvåg Jönköpings vågfabrik AB med vikter och hushållsvåg Jernbolaget Eskilstuna

Eskilstuna Auktionsverk
2022-12-04
Slutpris
150 SEK
Våg

Våg

Sikö Auktioner
2022-11-13
Slutpris
350 SEK
Spegel, sengustaviansk, tidigt 1800-tal

Dalarnas Auktionsbyrå AB
2022-11-13
Slutpris
2 800 SEK
Kaffe Aktiebolaget Tellus, Hälsingborg-Malmö, balansvåg i mässing, Jönköpings Vågfabrik AB

Markus Auktioner
2022-09-18
Slutpris
460 SEK
Samling Postkartor 1900-tal 4 st

Samling Postkartor 1900-tal (4 st)

Norrlands Auktionsverk
2022-09-01
Slutpris
700 SEK
Jönköpings Vågfabrik, våg i gjutjärn

46x25x19cm Läs mer...

Markus Auktioner
2022-08-10
Slutpris
160 SEK
Jönköpings Vacuumindustri, June Stålglas, 2st

Jönköpings Vacuumindustri, 'June Stålglas', 2st

Högsta 23cm Läs mer...

Markus Auktioner
2022-06-15
Slutpris
50 SEK
Torgvåg Jönköpings vågfabrik AB med vikter

H: 20 cm Läs mer...

Eskilstuna Auktionsverk
2022-05-22
Slutpris
150 SEK