Avslutade auktioner liknande Jönköpings auktion
Ingrid Welander, matta, rölakan, Jönköpings lä...
Smärre slitage. Ena kortsidan med hårt slitage. Läs mer...
10 000 SEK
Jönköpings Historia
Jönköpings Historia + polisböcker Läs mer...
50 SEK
Torgvåg Jönköpings vågfabrik AB med vikter och...
Läs mer...
150 SEK
Våg
Våg, Jönköpings vågfabrik, längd 46 cm. Läs mer...
350 SEK
Spegel, sengustaviansk, tidigt 1800-tal
Bronserad och bemålad. Krön med dekor av lyra. Tvådelat glas. Skuren pärlbård. Med Jönköpings hallstämpel. Bakstycke maskstunget. Slitage, krönande dekor med mindre skador. (110x51) Läs mer...
2 800 SEK
Kaffe Aktiebolaget Tellus, Hälsingborg-Malmö, ba...
Höjd 75cm, upp till 15kg, tidigt 1900-tal. Läs mer...
460 SEK
Samling Postkartor 1900-tal (4 st)
Kartor över postens rutter genom Sveriges län. N.o.2: Västerbottens län / Västernorrlands län N.o.1: Norrbottens län N.o.4: Göteborgs län /Bohus län / Älvsborgs län / Läs mer...
700 SEK
Jönköpings Vågfabrik, våg i gjutjärn
46x25x19cm Läs mer...
160 SEK
Jönköpings Vacuumindustri, 'June Stålglas', 2st
Högsta 23cm Läs mer...
50 SEK
Torgvåg Jönköpings vågfabrik AB med vikter
H: 20 cm Läs mer...
150 SEK