Design Sven Wejsfelt Specialauktion Keramik
SVEN WEJSFELT (1953-2008), 3 vaser samt en skål, stengods, blank glasyr, signerade och daterade med Gustavsberg studiohand samt Swen --83 resp -84 resp -89, höjd ca 4,5-13, skålens diameter 11 cm. skålens kant med smärre tillverkningsmistor.
Länk till objektet hos Stockholms Auktionsverk3 600 SEK
Avslutade auktioner liknande Design Sven Wejsfelt Specialauktion Keramik
Sven Wejsfelt
320 EUR
Keramik
650 SEK
Design Sven Wejsfelt Specialauktion keramik
5 000 SEK
Skulpturer, 2 st
800 SEK
Sven Wejsfelt skulpturer 2 st
350 SEK
Design Swen Wejsfelt Specialauktion Keramik
2 600 SEK
VASER, 4 st, keramik, bland annat Gustavsberg
200 SEK
SVEN WEJSFELT, FIGURIN
1 500 SEK
Glas och keramik 9 delar
750 SEK
Sven Weisfelt samt Saxbo. To vaser af keramik (2)
1 600 DKK