Lot med smycken (5)
Rosettring i 18 K vitguld prydd med nio gammalslipade diamanter om totalt ca 0. 40 ct. Färg: Wesselton (H). Klarhet: SI2-P3. OBS! Två stenar med hack. Ringstorlek ca 15,0 mm/47 . Ring i 18K guld med blå sten. Skev ringskena. Ringstorlek ca 19,0mm/60. Brosch i 9K guld (375) prydd med två små pärlor och mindre röd sten. Skev nål. Längd ca 4,2 cm. Ett par förgyllda örhänge i form av hjärta med vit sten. Skeva krokar. (5)
700 SEK
Avslutade auktioner liknande Lot med smycken (5)
Samling Smycken Tennbroderi 1900-tal (6 delar)
700 SEK
Smycken
400 SEK
Smycken
450 SEK
Smycken
1 300 SEK
Smycken
Smycken ett parti Läs mer...
1 100 SEK
Smycken
900 SEK
Smycken
950 SEK
Smycken
450 SEK
Smycken
450 SEK
Smycken
650 SEK