Lot med Borgila silversmycken  20

Lot med Borgila silversmycken (20)

Lot med Borgila silversmycken. Armring med cabochonslipad ametist och silverlöv. Stämplad: Borgla, S, kattfot , H9 och sterling. Stelt armband med två rörliga ametister. Stämplad: Borgila, H9, S kattfot, sterling samt Sweden. Brosch i silver i form av ett blad med blå emalj. Stämplad: Borgila, S, kattfot samt H9. Längd ca 6 cm. Örhänge med klips, ej för hål, i silver. Löv med cabochonslipad ametist. Stämplar: H8, kattfot, ABA (Borgila), Sweden och S. Tre berlocker i silver. Häst, vikingaskepp och häst med ryttare. Brosch i silver.i form av ett blad. Stämplad: Borgila, S, kattfot, H9 samt sterling, Sweden. Matchande ovala örhänge, ej för hål. Längd ca 5 cm. Örhänge i silver med pärla, ej för hål. Stämplade: ABA (Borgila), S, G9 och kattfot. Hjärtforamde silverörhänge, ej för hål. Brosch i silver med cabochonslipad rosenkvarts. Stämplad: ABA (Borgila), H9, samt S. Halsband, halvstelt, i silver med cabochonslipade tourmaliner. Matchande örhänge, ej för hål. Stämplat F9 (1956), GF (Fra

Lauritz - SE, Helsingborg, Garnisonsg.
2013-02-13 19:02:00
Slutpris
4 000 SEK

Avslutade auktioner liknande Lot med Borgila silversmycken (20)

Silversmycken Halsband Borgila Sterlingsilver Stämplad F91956  2st Broscher Silver

Upplands Auktionsverk
2022-08-21
Slutpris
1 200 SEK
Lot med silversmycken bl.a. Finn Feeling 8

Lot med silversmycken bl.a. Finn Feeling (8)

2017-03-09
Slutpris
1 700 SEK
Lot med silversmycken 6

Lot med silversmycken (6)

2017-06-11
Slutpris
300 SEK
Lot med silversmycken 6 Denna vara har satts till omförsäljning under nytt varunummer4683279

2017-05-11
Slutpris
525 SEK
Lot med silversmycken 5 Denna vara har satts till omförsäljning under nytt varunummer4462658

2016-11-01
Slutpris
1 600 SEK
Lot med silversmycken 9

Lot med silversmycken (9)

2016-05-23
Slutpris
375 SEK
Lot med silversmycken 4

Lot med silversmycken (4)

2016-05-23
Slutpris
425 SEK
Lot med smycken 12

Lot med smycken (12)

2017-03-15
Slutpris
1 600 SEK
Lot med silversmycken och Bijouterier samt en guldring 14K 32

2015-11-02
Slutpris
1 350 SEK
Lot med silversmycken, bl.a.armlänk, hänge i silverisolit m.m 6

2015-09-13
Slutpris
525 SEK