Avslutade auktioner liknande döderhult auktion

Oljemålning, Anna Munthe-Norstedt 1854-1936

Oljemålning, Anna Munthe-Norstedt (1854-1936)

Metropol
2023-01-09
Slutpris
7 000 SEK
ALLAN KARLSSON

ALLAN KARLSSON

Skånes Auktionsverk
2021-11-02
Slutpris
600 SEK
Träfigurer

Träfigurer

Sikö Auktioner
2020-01-22
Slutpris
600 SEK
Skulpturer, 5 st

Skulpturer, 5 st

Metropol
2017-07-03
Slutpris
1 500 SEK
Stig Hernborg Skärgård

Stig Hernborg Skärgård

2017-06-29
Slutpris
1 100 SEK
Skulptur, Axel Petersson Döderhultarn 1868-1925

Skulptur, Axel Petersson Döderhultarn (1868-1925)

Metropol
2016-12-12
Slutpris
12 500 SEK
Oljemålning, Elisabeth Tapper 1875-1936

Oljemålning, Elisabeth Tapper (1875-1936)

Metropol
2016-06-06
Slutpris
1 500 SEK
HILMER JOHANSSON. Skulpturer, 3 st,  snidat och målat trä, Döderhult, Oskarshamn, signerad och daterad 1947.

RA Auktionsverket Norrköping AB
2016-04-11
Slutpris
500 SEK
HILMER JOHANSSON. Man med spånkorg, träskulptur,Döderhult,Oskarshamn, 1953.

Höjd 19 cm. Läs mer...

Kalmar Auktionsverk AB
2015-12-28
Slutpris
350 SEK
HILMER JOHANSSON. Man med  rock, träskulptur, Döderhult,Oskarshamn,1900-talets mitt.

Höjd 20 cm. Läs mer...

Kalmar Auktionsverk AB
2015-12-27
Slutpris
400 SEK