Specialauktion Allmoge fat
FAT, 4 st, tenn, 1700-tal, Johan Hagman (mästare 1743-1781 Uppsala), Nils Chrostophersson Forss (mästare 1740-1786) Västerås 1761, Nicolaus Justelius (mästare 1784-1819) Eksjö 1794, ett fat med otydliga stämplar, diameter ca 29,5-39 cm. Slitage, repor, bristninga.
Länk till objektet hos Stockholms Auktionsverk1 300 SEK
Avslutade auktioner liknande Specialauktion Allmoge fat
Servisdelar
1 100 SEK
Krus
400 SEK
Fat, Lergods, Allmoge, 1800-tal
100 SEK
FAT OCH SKÅLAR, 3 del, allmoge, trä, 1800-tal
350 SEK
Fat, allmoge
400 SEK
Askar fat och slevar allmoge
900 SEK
Parti 5 delar
200 SEK
Gustavsberg Allmoge 76 dlr
6 000 SEK
Specialauktion Allmoge fat
2 400 SEK
Specialauktion Allmoge fat
3 200 SEK