Specialauktion Allmoge ljusplåtar

GUSUM, ljusplåtar, 1 par, mässing, 1900-talets första hälft, inpressad märkning Gusums Bruk, barockstil, för 2 ljus vardera, ca 79x36 cm. Smärre repor.

Länk till objektet hos Stockholms Auktionsverk
Slutpris
21 000 SEK

Inga auktioner liknande Specialauktion Allmoge ljusplåtar hittades.