Specialauktion Allmoge märkdukar
MÄRKDUKAR, 3 st, Sverige, 1800-tal, 2 st daterade 1824 en 1831, motiv av blommor, alfabetet mm, ca 29x36, 28x28 resp 27x30 cm, medföljande broderad tavla med landskapsmotiv 1800-tal, ca 18x22 cm . Skador, fäckar.
Slutpris
4 400 SEK
4 400 SEK