Specialauktion Allmoge bandsked
BANDSKED, Hälsingland, 1800-tal, grön originalmålning, genombruten dekor med bland annat kors och hjärtan, höjd 27, bredd 16 cm. Bruksslitage, färgbortfall.
Länk till objektet hos Stockholms Auktionsverk1 100 SEK
Avslutade auktioner liknande Specialauktion Allmoge bandsked
Bandsked allmoge
21*11,5cm Läs mer...
750 SEK
Bandsked, allmoge, Hälsingland, 1800-tal
1 800 SEK
Bandsked, allmoge, 1800-tal
1 500 SEK
1 800 SEK
BANDSKED, allmoge, daterad 1765
350 SEK
Bandsked, allmoge, Forsa, Hälsingland, 1800-tal
2 900 SEK
BANDSKED, allmoge, 1800-tal
Bredd 37 cm. Läs mer...
125 SEK
700 SEK
Bandsked, allmoge, daterad 1790
500 SEK
Bandsked, allmoge, 1800-tal
4 000 SEK