Design Hilkka-Liisa Ahola Specialauktion Keramik
HILKKA-LIISA AHOLA, skål, kvinnofigurer och blommor mot gråblå botten, Arabia Finland, keramik, signerad Hilkka Liisa Ahola Arabia, diameter ca 25, höjd ca 8,5 cm. Krackeleringar.
Länk till objektet hos Stockholms Auktionsverk600 SEK
Avslutade auktioner liknande Design Hilkka-Liisa Ahola Specialauktion Keramik
1 200 SEK
Hilkka-Liisa Ahola Vaser 'Arabia' 1900-tal (2 st)
Hilkka-Liisa Ahola 1920-2009 Två stycken vaser tillverkade i stengods med blomsterdekor Monogramsignerad: HLA Märkta: Arabia, Finland Höjd: 16 cm Konditionsrapport: Inga anmärkningar ------------------- Hilkka-Liisa Ahola Läs mer...
650 SEK
Hilkka-Liisa Ahola
250 EUR
Hilkka-Liisa Ahola
9 800 SEK
Skålfat, Hilkka Liisa Ahola
700 SEK
Ljusstake, Hilkka-Liisa Ahola (f. 1920)
150 SEK
Hilkka-Liisa Ahola
2 450 SEK
Design Hilkka-Liisa Ahola
300 SEK
Tekoppar, 7 delar
5 200 SEK
Vas, Hilkka-Liisa Ahola (f. 1920)
350 SEK