Specialauktion Allmoge ölbolle
ÖLBOLLE, daterad 1845 och med initialer målad grön bård med blommor, under det stiliserad marmorering, inuti målad röd, höjd ca 9, diameter 25 cm. 489314.
Länk till objektet hos Stockholms Auktionsverk3 000 SEK
Avslutade auktioner liknande Specialauktion Allmoge ölbolle
Ölbolle, allmoge, Norge, 1800-tal
550 SEK
800 SEK
350 SEK
Ölbolle 1800-tal
600 SEK
Ölbolle, allmoge, Norge, daterad 1869
500 SEK
ÖLBOLLE, trä, Norge 17/1800-tal, allmoge.
5 097 SEK
Ölbolle, allmoge, Norge, daterad 1853
5 600 SEK
Ölbolle, allmoge, 1800-tal
700 SEK
Specialauktion Allmoge Golvur
1 200 SEK
Specialauktion Allmoge slagbord
4 200 SEK